Moda i jej wpływ na nasz wizerunek

by Agnieszka Michalska


Moda jest  nierozłączną częścią naszego wizerunku, dlatego ważne jest abyśmy czuli sie dobrze w naszych ubraniach. Podświadomie jesteśmy oceniani przez innych czy tego chcemy czy nie, zawsze dokonujemy analizy danej osoby i w tym wypadku również po tym jak jesteśmy ubrani.

slowo na niedziele.png

Zwłaszcza w sytuacjach formalnych powinniśmy zwracać większą uwagę na to jak się ubieramy, co zakładamy do pracy nawet jeśli zajmujemy najniższe stanowisko w firmie, nasze ubranie nie jest bez znaczenia. Budzi pewien respekt, ale ten pozytywny. Budzi również w nas poczucie pewności, szacunku do samych siebie, ale też innych. Powiedzenie "ubieraj się do stanowiska na którym chcesz być, a nie do stanowiska, które obecnie zajmujesz" jest świadomym kreowaniem naszego życia zawodowego.

Moda ma również drugi pozytywny aspekt: Dzięki ubraniom możemy podkreślić naszą urodę, wrecz wydobyć ją w odpowiedni sposób, tutaj zasadą jest, żeby ubranie było dobrane w taki sposób, aby było dla nas pewnego rodzaju tłem, który powoduje, że to my jesteśmy na pierwszym planie, a nie nasze ubranie.

Jak wprowadzić przemianę w swoim wizerunku? Możesz inspirować się magazynami modowymi i poprosić o radę stylistów - pożądane ;-), ale jedno jest pewne, poznaj najpierw bardzo dobrze samego siebie, odpowiadając sobie na kilka pytań, np. jak spędzam wolny czas, jaki jest mój styl życia, zawód, który wykonuję lub chcę wykonywać, do czego dążę, jak wygląda obecnie moja szafa, poznanie swojej sylwetki będzie dla Ciebie drogwskazem i pierwszym punktem do zmiany własnego wizerunku.


Zmiana - jak ją wprowadzić, żeby odnieść sukces

by Agnieszka Michalska in


Za najtrudniejsze w naszym życiu uważam wprowadzenie zmiany, nawet słynne powiedzenie „przyzwyczajenie jest drugą naturą człowieka” nawiązuję do naszych stałych zachowań, które niekoniecznie lubimy zmieniać lub trudno jest nam wprowadzić nowe nawyki.

 Przy okazji zbliżającego się nowego roku postanowiłam napisać więcej o wprowadzeniu w życiu zmian. Jest to moment kiedy najcześciej spisujemy nasze postanowienia noworoczne, typu „zacznę chodzić na siłownię, zmienię dietę,  schudnę 5 kg , będę uczyć się języka angielskiego lub więcej podróżować etc”, ale czy faktycznie dokonuję w życiu tych zmian? Okazuje się często, że zaczynamy działać, jesteśmy podekscytowani i mamy od razu duże oczekiwania, co do efektów naszych postanowień , albo zwlekamy jeszcze z podjęciem działania stosując tzw. wymówki np. najpierw muszę kupić super strój sportowy, dzieci potrzebują więcej mojej uwagi – nie mam wystarczająco dużo czasu,  nasze myśli ograniczają (czasami w niezrozumiały sposób) nasze działanie. Chwilowy zapał również szybko opada, przestajemy być konsekwetni w swoich postanowieniach i w połowie roku okazuję się, że nie wprowadziliśmy tych zmian lub nie widzimy żadnych efektów. Dopada nas lekka frustracja, poddanie się i od początku planowanie tych samych postanowień.

zmiana nawykow.png

Myślę, że wiele jest przyczyn dlaczego nie udaję nam się zrealizować naszych planów jak również wiele sposobów, jak sobie z nimi radzić. Zmiana nawyków zaczyna się w naszej głowie, kiedy odrzucimy np. lęk przed wyjściem ze strefy komfortu, tysiące myśli kreujących wymówki zastąpimy „przecież mogę to zrobić” skoro mogę podejmowac sie np. wyzwań w pracy i idzie mi całkiem nieźle to przecież mogę iść też na siłownię i zrobić coś dla siebie, co w efekcie pozytywnie włynie na jakość mojego życia osbistego i zawodowego.  To również zastanowienie się nad naszymi priorytetami, bo jeśli faktycznie zdamy sobie sprawę, że dana rzecz poprawi jakość naszego życia  lub przez naukę języka obcego za rok lub dwa lata będziemy mogli wykonywać pracę, która przyniesie nam lepsze korzyści finansowe lub większą niezależność to nasza motywacja wewnętrzna wzmocni naszą chęć do wykonywania tych prozaicznych czynności , które spowodują ten oczekiwany efekt za rok.

Podejmując się pierwszego kroku i stosując zasadę małych kroków, nie oczekując od razu widocznych rezultatów – zaczynam np. raz w tygodniu uprawiać sport. Nasza głowa, ciało zaczynają przyswajać nowe zachowanie, przestawiać się do nowego sposobu spędzania wolnego czasu. Kiedy odnajdziemy dodatkowo w danej czynności rzecz, którą lubimy najbardziej ona również zachęci nas np. do zwiększenia częstotliwości chodzenia na siłownię.

Nawiązałam dzisiaj do podejmowania się regularnych ćwiczeń fizycznych. Jest to odwieczny problem wielu kobiet, które niekiedy mówią kupię sobie nowe ubrania kiedy schudnę. Może te zakupy są jakąś motywacją do realizacji celu, ale czy faktycznie powodują, że zaczynamy ćwiczyć lub zmieniamy dietę? Jest to strona poświęcona stylizacjom, ładnemu wyglądowi dlatego podaję przykład wprowadzenia nawyku związanego z podejmowaniem ćwiczeń fizycznych, które wpływa nie tylko na naszą figurę, ale samopoczucie,  naszą energię życiową, dotlenienie organizmu, a w kosekwencji na nasz wygląd.  

Powyższe sposoby na wprowadzenie nowych nawyków mogą wpisywać się w realizację naszych pozostałych celów.Możemy postanowić, że przez 5 minut codziennie koncentrujemy się na jednej wybranej rzeczy np. słuchamy nagrania w innym języku, wyłapujemy 2 słówka i u kładamy z nich zdania. Efekt przyzwyczajania nas do zrobienia zupełnie innej rzeczy, ale też wypracowywania koncetracji i uważności na tej jednej chwili.

Jednym ze sposobów radzenia sobie ze zmianą , którą wprowadził w swoje życie autor książki „Triggers” Marshall  Goldsmith  jest zadanie sobie odpowiednich pytań każdego dnia,  nazywa je „the engaging questions”

Czy wszystko dzisiaj zrobiłem w kierunku realizacji własnego celu?

Czy wszystko dzisiaj zrobiłam w kierunku zrzucenia wagi?

Jestem ciekawa jakie są Wasze sposoby na wprowadzanie w życie zmian?

Source: http://www.amstylizacje.com/blog/2017/12/1...